George S.Clason „Turtingiausias Babilono žmogus“. Tarp gausos knygų, akys užkliuvo ne už pavadinimo, jo nemačiau, bet už viršelio. Knyga buvo plona, o tokias labiausiai renkuosi, kad ilgai neužstrigti su skaitymu. Ne dėl gražaus viršelio ar dėl atsiliepimų internete, paėmiau šią knygą, o dėl pačios idėjos „pasakojimas apie turtus Babilone“, man pasirodė įdomu.
Atsivertus knygą, iš jos turinio, supratau, kad ji bus įdomi, bet nemaniau, kad taip lengvai-skaitoma.
Skirtingi, išmintingi pasakojimai, skaičiau kaip pasaką, gerai suprasdama, kad pinigus šiandien valdo tie patys dėsniai, kaip ir prieš šešis tūkstančius metų, kai Babilono gatvės buvo pilnos klestinčių žmonių. Jie rūpinosi tuo, ko trokštame mes visi…pajamomis ateičiai. Apie ką knyga? Apie pinigus, kurie suteikia galimybę džiaugtis, jų turi tie, kurie dirbdami, įgydami žinių, supranta paprastus jų įsigijimo būdus.
Knygą “Turtingiausias Babilono žmogus” sudaro alegoriniai pasakojimai apie senovės Babilono gyventojus, kurie mums lengvai suprantami, įdomūs. Suteikia įžvalgų į senovės Babilono gyvenimą ir kultūrą. Ji – savotiškas finansų valdymo pradžiamokslis, kuris moko laiko išbandytų principų, kaip praturtėti. Knygoje pateikiami konkretūs, praktiniai patarimai, kaip valdyti savo finansus. Autorius G. Samuelis Clasonas yra ne tik amerikiečių rašytojas, bet ir praktikuojantis verslininkas. Jis išleido bukletų seriją apie taupumą, finansinę sėkmę. Šiuos bukletus platino bankai, draudimo kompanijos, darbdaviai. Baigus skaityti, susimąsčiau apie knygos privalumus, trūkumus.
Trūkumai – geri patarimai dažnai kartojasi. Tačiau tai ir privalumas, nes jog lengvai įsisąmonintume informaciją, ją reikia kartoti net tada, kai tai pritaikome praktikoje.
Privalumai. Puikus leidimas, kietais viršeliais, spausdinimo kokybė, kompaktiškas knygos dydis. Įtraukiantis, lengvas informacijos pateikimas. Kūrinys parašytas paprasta kalba, todėl medžiaga prieinama nuo finansų ir ekonomikos nutolusiems skaitytojams. Išdėstyti penki dėsniai-veikia. Jūs gaunate šimtą kartų daugiau, nei už tai sumokėjote, ypač jei ją įsigijo žmonės, pradedantys savo finansinę kelionę ar tiesiog norintis papildomai pasisemti įkvėpimo!
Citatos iš “Turtingiausias Babilono Žmogus”
„Būtinų daiktų taisyklė: eidami apsipirkti susidarykite reikalingų daiktų sąrašą ir griežtai jo laikykitės.
Vieno mėnesio taisyklė: jei norite įsigyti brangų pirkinį, nedarykite to iš karto, skirkite sau vieną mėnesį pagalvoti.
Nepraleistų dienų taisyklė: nustatykite mėnesio dienas, kai neišleisite nė vieno vario.
Vieno gero daikto taisyklė: geriau vieną kartą nusipirkti ką nors gero, nei dešimt kartų nusipirkti blogo.
Aklo taisyklė: mažiau žiūrėkite į daiktų spindesį ir į tai, kaip neapgalvotai kiti leidžia pinigus – tai vilioja jūsų protą“.
„Paskirstykite savo išlaidas taip, kad užtektų pinigų kasdieniams poreikiams, pramogoms ir pagrindiniams poreikiams tenkinti, neišleisdami daugiau nei devynių dešimtųjų savo uždarbio. Iš dešimties monetų, kurias įdedate į piniginę, savo poreikiams išimkite tik devynias. Piniginė tuoj pradės pildytis, jos sunkumas džiugins ranką ir sielą“.
„Pasikonsultuokite su išmintingais žmonėmis. Žmonių patarimai yra aukso vertės. Ir tegul jų išmintis saugo jūsų pinigines“.
„Jeigu turite skolų, tuomet joms padengti skirkite ~20% savo uždarbio“.
Apžvalgininkės komentaras apie “Turtingiausias Babilo Žmogus“.
Paprastos tiesos pateikiamos iš labai įdomios pusės, istorinio pasakojimo forma, daug aplinkos detalių. Pamiršau, kad skaitau knygą apie finansus. Atrodo, kad skaitau pasaką. Daugelis principų-pamokymų yra idealizuoti, tačiau gali pagerinti mūsų finansinę drausmę. Kiekvieno skyriaus pabaigoje yra tiesioginis veiksmų vadovas, išlaidaujantiems, puiki priežastis susimąstyti. Knygoje, virš 150 puslapių, kuriose išdėstytos paprastos tiesos. Taip, mes visi apie jas žinome. Taip, jos gali atrodyti banaliai. Bet, deja, žinoti nereiškia sekti. Mozės įsakymai taip pat visiems žinomi nuo seno, bet ar jų laikomasi? Ar mūsų mamos ir močiutės, nesakė, kad reikia taupyti, kad reikia protingai leisti pinigus? Ir kas tai daro? Asmeniškai aš supratau, kai man buvo N metų, jaunystėje, pamokymai į vieną ausį įeina, pro kitą išeina. Nors iš prigimties nesu išlaidautoja, bet pinigai piniginėje ilgai neužsibūdavo, kai jų nebūdavo ar būdavo užtektinai. Visada maniau, kad pinigai yra laisvė gyventi geriau. Bet…jei netaupysi tos laisvės-nebus. Tad ši knyga, norintiems turėti finansinės laisvės, padės atidžiau elgtis su pinigais, išmokys juos taupyti ir netgi teiks malonumą. Labiausiai man įstrigo frazė: iš kiekvieno atlyginimo mokėkite sau dalį pinigų, bent 10% nuo pajamų.
„PIRMA MOKĖK SAU, DALĮ TO, KĄ UŽDIRBI, TURI IŠLAIKYTI“. Jau N metų, kaip aš tai darau, kas mėnesį raginu save-išmokėk sau algą, kartais didesnę, kartais mažesnę. Sutaupytos pajamos leidžia protingai išlaidauti, džiaugtis gyvenimu. Pagrindinė mintis yra ta, kad finansinę nepriklausomybę galite pasiekti mažais žingsneliais: šiek tiek sutaupykite ir dalį pinigų investuokite. Taip nereikės visko taupyti ir atsisakyti norimų pirkinių.
Knygą galima perskaityti per 2–3 dienas. Tačiau esant dideliam susidomėjimui ir per vieną vakarą. Tikiuosi visiems skaitytojams, ji suteiks įkvėpimo, motyvacijos, noro gauti žinių, imtis veiksmų, protingai įdarbinti pinigus, gal net finansinės sėkmės.
Knygą galite įsigyti Virtuoso.lt elektroninėje parduotuvėje: http://virtuoso.lt/product/turtingiausias-babilono-zmogus-george-s-clason/
Lengvo Jums skaitymo.
Virtuoso.lt knygų apžvalgininkė Janina Šliogerė